Kliendid ja sõbrad meist

"Ütle, kes on sinu sõbrad ja ma ütlen, kes oled sina."

Ehk sarnaselt võiks öelda ka, "Ütle kes on sinu kliendid ja ma ütlen kas tahaksin olla üks neist." Jah, ilmselt nii ta on ning seepärast ei tahagi me oma sõpru ja kliente teie eest peita, vaid laseme neil lahkesti oma arvamust avaldada. Ehk on sellest ka pisut abi, saamaks paremat ettekujutust, mis on teid meie juures ees ootamas.
Meie ja VAU hobukool. Õppimine on iga inimese loomuomane tegevus. Mõnikord teadvustame me seda rohkem, teinekord natuke vähem, aga õpime ju sellegipoolest iga päev ja iga hetk. Sageli me isegi ei mõtle sellele ega teadvusta seda. Kui aga õppimine pisutki teistsuguseks muuta, siis on tulemused palju kiiremini saavutatavad. Meil on hea võimalus, et saame oma tegemistes kasutada hobuseid. Nad on tõelised õpetajad ja suunajad. Õuesõppe päevadel oleme saanud harjutada meeskonnatööd, kus õpilastega koos on üheks meeskonna liikmeks ka hobune, oleme teinud kunsti (joonistanud söepliiatsitega, teinud „pilte“ looduslikest materjalidest jms). Samuti oelme koos oma hobustest õpetajatega liikunud ja teinud sportlikke tegevusi. Lisaks eelpool nimetatud tunnitegevustele on nii mõnigi õpilane saanud ka teraapilist tegevust, et ennast ja ümbritsevat paremini tajuda ja tunda. Koostöö hobusega on hea võimalus saada kiiret ja otsekohest tagasisidet oma tegevusele ja olemisele. Võib kõlada küll loosunglikult, aga meie oleme oma hobuprojektist väga palju kasu saanud ja otsime võimalusi, kuidas seda veelgi paremaks ja temaatilisemaks muuta. See on hoopis teistsugune tunne, millega sa õuetunnist tuled. Seda on öelnud nii õpilased kui ka õpetajad.
Priit Saareleht
Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse direktor
Laager oli vahva ja eriti vahvaks tegid selle loomad. See on teie tugevus ja sellele võiksitegi oma teenuse suures osas rajada. Samuti meeldis väga kepphobuste meisterdamine – see oli superkogemus ja kõik said oma käed külge lüüa. Meeldis, et lisaks lastele, said hobustega suhelda/teraapiat teha ka lapsevanemad – see on väga oluline ma arvan ja sedakaudu saab lapsevanem ka reaalse kogemuse, mida hobuteraapia endas sisaldada võib. Soovin teile palju jaksu uueks aastaks! Loodan, et suvel kohtume jälle!
Jane Oblikas
Eesti Disainikeskuse juht